ابزار های آنلاین

تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه

تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه

مقدمه| تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه

شرکت سایپا باهدف بالارفتن میزان اطمینان، اعتماد و آسودگی خاطر مشتریان خود خدمات مختلفی را به کمک بهره‌گیری از ناوگان مجهز و پرسنل باتجربه در قالب کارت‌های نارنجی به مشتریان ارائه می‌کند. این خدمات شامل مجموعه‌ای از نیازهای فنی مشتریان است که با بهترین کیفیت و در کم‌ترین زمان برطرف خواهد شد. در ادامه مقاله بیشتر درباره کارت نارنجی سایپا توضیح خواهیم داد. اما بد نیست بدانید که این کارت تفاوت‌هایی با بیمه بدنه دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه را مورد بررسی قرار دهیم.

به‌ منظور یک انتخاب درست و آگاهانه در زمینه بیمه پیشنهاد می‌کنیم از کارشناسان خبره مجموعه مداوی راهنمایی بگیرید. مجموعه مداوی آماده ارائه خدمات مرتبط با انواع بیمه باکیفیت و سرعت بالا و مناسب‌ترین قیمت به شما مشتریان عزیزان است.

مزیت‌ها و خدماتی که کارت نارنجی سایپا به مشتریان ارائه می‌دهد

تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه سبب شده مشتریان در هنگام تهیه این دو دچار سردرگمی شوند. کارت نارنجی یک کارت مخصوص به خودروهای کمپانی خودروسازی سایپا است. همان‌طور که گفته شد بسته‌های خدماتی کارت نارنجی سایپا بر اساس نوع اتومبیل به مشتریان ارائه می‌گردد. در ادامه راجع به هر یک از این بسته‌ها و سرویس‌های کارت نارنجی بیشتر توضیح خواهیم داد، با مداوی همراه باشید:

گارانتی بدنه

گارانتی بدنه یکی از طرح‌های موفق کارت نارنجی است که در زمینه بازسازی خودروهای آسیب‌دیده در تصادفات و یا سرقت خودرو ایجاد شده است. در این طرح کارت نارنجی سایپا برای بازسازی خودروی بیمه‌گذار هیچ فرانشیزی منظور نمی‌شود و کلیه هزینه‌ها بر عهده شرکت سایپا خواهد بود. همچنین سقف پرداخت خسارات بر اساس قیمت روز خودرو محاسبه می‌شود و جزئی‌ترین خسارت‌های خودروی مشتری تحت پوشش قرار می‌گیرد.

بازسازی خودروهای سایپا نظیر پراید، تیبا، ساینا و… توسط مهندسان و کارشناسان در نمایندگی‌های مجاز این کمپانی خودروسازی انجام می‌شود. قطعاتی که در حین بازسازی توسط تعمیرکار استفاده می‌شود همگی مورد تأیید شرکت سایپا بوده و استاندارد هستند. یکی دیگر از تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه این است که در این طرح هرچند بار که تصادف کرده باشید پرداخت خسارت به ‌صورت کامل انجام خواهد شد. در این طرح کلیه قطعات خودروهای سایپا تا سقف قیمت خودرو مشمول تعهد هستند.

تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه

امداد تکمیلی

سرویس امداد تکمیلی دارای یک سال اعتبار است و مشتریان در طول این مدت می‌توانند به ‌دفعات نامحدود در تمام ۲۴ ساعت روز و در ۷ روز هفته از امتیازاتی نظیر: حمل خودروی آسیب‌دیده از نقص فنی یا تصادف، راه‌اندازی و رفع عیوب خودرو و تعویض زاپاس به‌صورت رایگان بهره‌مند شوند.

مزایای سرویس دوره‌ای

انجام درست به ‌موقع سرویس دوره‌ای سبب می‌شود تا کارایی اتومبیل شما بالا رود، از مشکلات مرتبط پیشگیری شود و ایمنی سرنشینان افزایش یابد.

مزایای تمدید گارانتی

بهره‌مندی از این طرح به شما کمک می‌کند تا گارانتی خودروی خود را تا یک سال یا دو هزار کیلومتر افزایش دهید. این سرویس باهدف برقراری امنیت و آرامش و جلب رضایت بیمه‌گزاران و مشتریان ایجاد شده است. به کمک این سرویس سطح خدمات با صرف هزینه ای افزایش خواهد یافت. تمدید گارانتی در کنار برقراری امنیت مشتری موجب بهره‌مندی از خدمات مستمر، بهینه، طولانی، ایمن و همراه با آرامش می‌شود.

مزایای سرویس مکمل

مواد مصرفی و قطعاتی نظیر لنت، روغن‌موتور و… از چیزهایی هستند که جدا از بحث گارانتی هزینه‌های بالایی را برای خودرو به همراه دارند. اما اگر به‌موقع تعویض نشوند بدون شک هزینه‌های بیشتر و چند برابری را برای مالک خودرو به دنبال خواهند داشت. این مواد مصرفی و قطعات را می‌توان به کمک کارت نارنجی با پرداخت هزینه‌ای جداگانه تهیه کرد.

آشنایی با بیمه بدنه

خدماتی که توسط بیمه بدنه جبران می‌شود، با توجه ‌به شرایط عمومی بیمه‌نامه اتومبیل به بیمه‌گذار ارائه می‌شود. در ادامه با تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه بیشتر آشنا می‌شوید. بیمه بدنه در بیشتر مواقع خطرات اصلی را جبران میکند، اما با خرید پوشش‌های اضافی می‌توان خسارات بیشتری را با این بیمه جبران نمود.

 بدون شک افراد کمی در دنیا هستند که با بیمه بدنه آشنایی نداشته باشند، این بیمه اگرچه یک بیمه اختیاری محسوب می‌شود؛ اما خرید آن برای هر خودرو یک امر مهم و لازم است. با خرید بیمه بدنه خسارات خودروی شما در برابر حوادثی نظیر سرقت کلی، سرقت جزئی، ریختن رنگ یا اسید بر بدنه، بلایای طبیعی، شکستن شیشه، ترانزیت، جبران کاهش ارزش خودرو و… جبران می‌شود.

خرید بیمه بدنه امروزه هم به‌صورت حضوری و هم آنلاین میسر است. اما توصیه می‌شود تا به ‌منظور بالارفتن سرعت خرید و همچنین راحتی خودتان از روش آنلاین استفاده کنید. جهت خرید آنلاین بیمه بدنه می‌توانید از مجموعه مداوی کمک بگیرید. این مجموعه یکی از بهترین‌ها در حوزه ارائه خدمات مرتبط با بیمه است.

تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه: مقایسه کارت نارنجی سایپا با بیمه بدنه

بر اساس نکات گفته شده اکنون به مقایسه کارت نارنجی سایپا با بیمه بدنه (تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه) می‌پردازیم:

 • شرکت سایپا برای پرداخت خسارت تصادفات ، سرقت و آتش سوزی خود از خدمات بیمه بدنه شرکت های بیمه ای استفاده می نمایند. یعنی بخشی از خدمات دریافت شده شما در کارت نارنجی سایپا همان بیمه بدنه شرکت بیمه می باشد که به صورت یک پکیج در خدمات کارت نارنجی گنجانده شده است . لازم به ذکر است از خدمات بیمه بدنه ، تنها پوشش های اصلی در این کارت قرار دارند . یعنی حادثه ، آتش سوزی ، سرقت خودرو
 • در بازسازی خودرو با کارت نارنجی هیچ گونه فرانشیزی کسر نمی شود اما در بیمه بدنه فرانشیز در حالت های مختلف کسر می شود
 • در هنگام تصادفات رانندگی ، امکان انتقال خودروی شما به نزدیکترین تعمیرگاه به صورت رایگان توسط شرکت سایپا وجود دارد . اما این خدمت در بیمه بدنه نمی باشد .
 • سرویس های دوره ای خودرو در کارت نارنجی انجام می شود اما در بیمه بدنه خیر .
 • قیمت بیمه بدنه به نسبت خدماتی که تحت پوشش قرار می‌دهد مناسب تر از کارت نارنجی است.
 • خسارات تحت پوشش بیمه بدنه متنوع تر و بیشتر از کارت نارنجی سایپا است.
 • کارت نارنجی تنها ویژه خودروهای شرکت سایپا است.
 • امکان انتقال تخفیفات از اتومبیلی به اتومبیل دیگر  تنها در بیمه بدنه امکان پذیر می باشد
 • امکان خرید بیمه بدنه برای خودرو هایی با قدمت بیش از 10 سال وجود دارد اما کارت نارنجی حداکثر تا 10 سال خودرو های خود را تحت پوشش گارانتی قرار می دهد 
 • در زمان وقوع حوادث ، شما در حالت داشتن کارت نارنجی سایپا می بایست تنها به نمایندگی های مجاز شرکت سایپا مراجعه نمایید در صورتی که برای شما در بیمه بدنه این امکان وجود دارد که به سایر تعمیرگاه ها مراجعه فرمایید .

سخن آخر| تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه

امیدواریم که با خواندن این مطلب با تفاوت کارت نارنجی سایپا و بیمه بدنه بیشتر آشنا شده باشید. انتخاب و خرید هر یک از این خدمات برای خودروی شما دارای مزایا و معایبی است. اما به‌طورکلی درنهایت این شمایید که باید تصمیم بگیرید که کدام یک از سرویس‌ها بیشتر برایتان مناسب و کاربردی‌تر است. اگر هنگام خرید فاکتورهایی نظیر سرویس‌های دوره‌ای یا مکمل، حمل در محل در هر زمان، امداد تلفنی و گارانتی برای شما اهمیت دارد توصیه می‌کنیم کارت نارنجی را برای خودروی خود تهیه فرمایید. در غیر این صورت چنانچه قیمت، شرایط و تنوع در پوشش‌ها برایتان مهم است بیمه بدنه را انتخاب نمایید.

مجموعه مداوی یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌های می باشد که پس از بررسی نیاز و خواسته مشتریان خود بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات بیمه نظیر بیمه بدنه و کارت نارنجی را از میان شرکت‌های بیمه‌ای انتخاب می‌کند و پس از انجام اقدامات اولیه، اقدام به صدور و ارسال رایگان بیمه موردنظر به محل درخواستی می‌نماید. این مجموعه در زمان خسارت با دریافت مدارک مربوطه اقدام به پیگیری و پرداخت خسارت شما در سریع‌ترین زمان می‌کند. مداوی باتوجه‌به مشغله‌های مشتریان خود، بهترین، ساده‌ترین و باکیفیت‌ترین بیمه‌نامه را بر اساس طرح‌های موجود در بازار بیمه‌ای بر اساس شرایط و نیاز مشتری ارائه می‌نماید.

میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

‫3 نظر

 • سهیل گفت:

  مرسی از مطالب

 • آرین گفت:

  به هیچ عنوان از سایپا کارت نارنجی نخرید.موقع پرداخت خسارت شدیدا پشیمون میشید. بیمه بدنه شرکت های بیمه خیلی بهتره.گول سایپا رو نخورید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *