ابزار های آنلاین

بیمه تکمیلی خانواده Sos

ّیمه تکمیلی خانواده sos

امروزه با افزایش هزینه های زندگی و شرایط نابسامان اقتصادی ، داشتن بیمه درمان برای جبران هزینه های درمان امری اجتناب ناپذیر می باشد. اما اینکه این بیمه بتواند هزینه های ما را به صورت کامل تحت پوشش قرار دهد و ما در زمان مراجعه به این مراکز بتوانیم به آسانی از بیمه درمانی خود استفاده کنیم . امری بسیار مهم و ضروری می باشد . بیمه تکمیلی خانواده sos می تواند جوابگوی هزینه های درمانی شما باشد .

البته این نکته را نیز نباید فراموش نماییم که دریافت خدمات با کیفیت مستلزم پرداخته هزینه آن می باشد به ویژه آنکه در کشور ما محدودیت طرح های بیمه ای باعث شده است خدمات و تعرفه های بیمه های درمان تکمیلی افزایش یابد و افراد نتوانند به راحتی بیمه درمان مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

در این مقاله ما سعی داریم یکی از بهترین بیمه های درمان موجود در کشور را بررسی نماییم. طرحی که با ارائه خدمات متمایز سعی دارد گروهی خاص از افراد جامعه را تحت پوشش قراردهد .

اگر دوست دارید خدماتی خاصی را دریافت نمایید و یک تجربه بی نظیر از دریافت خدمات درمانی را تجربه نمایید پیشنهاد ما این است که تا اخر این مقاله همراه ما باشید .

بیمه درمان خانواده کمک رسان SOS

شرکت کمک رسان با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در ایران ، شرکتی شناخته شده در حوزه خدمات پزشکی و سلامت می باشد . این مجموعه ، شرکت بیمه نمی باشد . اما از جانب بیمه مرکزی مجوز همکاری با شرکت های بیمه ای جهت ارائه خدمات بیمه تکمیلی را دارد . یعنی می تواند به مشتریان این شرکت ها خدمات تخصصی خود را ارائه نماید. شرکت هایی از قبیل بیمه سامان ، پاسارگاد ، آسماری ، سرمد ، حافظ ، تعاون ، معلم و…

این شرکت طرح های مختلفی را جهت ارائه به متقاضیان خود نیز ایجاد نموده است  اما طرح اختصاصی این شرکت که تمرکز خود را نیز متوجه ان نموده است . طرح درمان خانواده می باشد.

در طرح درمان خانواده کمک رسان ، بالاترین سقف خدماتی شرکت کمک رسان به متقاضیان ارائه می گردد که با هم به بررسی این خدمات می پردازیم.

مخاطبان این طرح

این طرح مناسب گروه های مختلفی می باشد .

  1. کلیه افرادی که به هر دلیلی امکان استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی گروهی را نداشته باشند .
  2. کلیه واحد های صنفی که در گذشته از طریق قرارداد اتحادیه ها تحت پوشش بیمه ای قرار می گرفتند. اما به دلیل کیفیت نامناسب خدمات به دنبال تغییر قرارداد خود می باشند .
  3. کلیه شرکت های کمتر از 15 نفر که به دنبال دریافت خدماتی ایده آل برای شرکت و پرسنل خود می باشند.

تعداد نفرات مجاز ثبت نام

همانطور که از نام این طرح مشخص می باشد . این طرح ویژه خانواده ها می باشد . البته استثنائاتی نیز این طرح دارد . ازجمله اینکه افراد شاغل مجرد می توانند به تنهایی اقدام به ثبت نام در این طرح نمایند و یا شرکت ها می توانند پرسنل ( متاهل و یا مجرد ) خود را به تنهایی تحت پوشش بیمه تکمیلی خانواده کمک رسان قراردهند . اما در صورتی که هر یک از پرسنل متاهل این شرکت ها بخواهند یکی از اعضای خانواده خود را تحت پوشش قراردهند . باید طبق قانون کلیه اعضا در بیمه درمان خانواده ثبت نام نمایند.

پوشش ها و سقف آنها

تلفیقی از خدمات بستری و سرپایی با سقف مناسب و کامل جهت استفاده بیمه شدگان . تعهدات و پوشش های این طرح به دو گروه کلی خدمات بیمارستانی و خدمات سرپایی تقسیم می گردد.

تعهدات بیمارستانی

بالاترین سقف تعهدات بیمارستانی ، در بیمه های درمان انفرادی مربوط به طرح درمان خانواده شرکت کمک رسان می باشد که به جرات می توان گفت 99 درصد از هزینه های بیمارستانی متقاضیان را جبران و پرداخت می نماید . این تعهد همانند سایر تعهدات دیگر هر ساله براساس نرخ تورم و افزایش تعرفه های درمانی افزایش می یابد.

از دیگر جذابیت های موجود در تعهدات بیمارستانی شرکت کمک رسان ، پرداخت همزمان پوشش های بستری عمومی و تخصصی از محل این سقف می باشد . یعنی برخلاف بیمه های درمان شرکت های بیمه ، که سقف تعهدات بیمارستانی عمومی 50 درصد سقف تعهدات بستری تخصصی می باشد .

تعهدات بیمارستانی در شرکت های بیمه :

نوع تعهدشرح تعهدسقف تعهد
بستری عمومیهزینه های بستری طبی و جراحی ، رادیوتراپی ، هر نوع آنژیوگرافی ( بجز چشم ) ، انواع سنگ شکن در بیمارستان ، مراکز جراحی محدود و Day Care هزینه همراه افراد کمتر از 10 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان بجز زایمان300.000.000
بستری تخصصیاعمال جراحی تخصصی شامل : افزایش سقف تعهدات برای شیمی درمانی ، رادیو تراپی ، اعمال جراحی مرتبط با سرطان ، قلب ، مغز ، اعصاب مرکزی و نخاع ، دیسک و ستون فقرات ، گامانایف ، پیوند ریه ، پیوند کبد ، پیوند کلیه ، پیوند مغز استخوان ، آنژیوپلاستی و کلیه ی اعمال اینترونشنال عروق کرونر و عروق داخل مغز ( با احتساب بند 1 ). درمان و داروی بیماران خاص و صعب العلاج از محل تعهد هزینه های بیمارستانی قابل پرداخت می باشد ( بجز داروهای خوراکی در موارد غیر بستری )600.000.000
بیمه درمان اصناف

در این طرح شما ، خدمات مربوط به هر دو تعهد را از محل یک سقف دریافت می نمایید. فراموش نکنید که شما در طرح های درمان گروهی و یا انفرادی سایر شرکت ها امکان استفاده هر دو تعهد را در طول قرارداد ندارید . یعنی اگر در طول قرارداد از سقف تعهدات بستری خود استفاده نمایید این هزینه مصرف شده از سقف تعهدات بستری تخصصی شما کسر شده و الباقی به شما پرداخت می گردد. یعنی حداکثر میزان استفاده شما از تعهدات بیمه در طول قرارداد برابر است با سقف تعهدات بستری تخصصی. اما در شرکت کمک رسان شما محدودیت از این قبیل ندارید . و به طور مثال شما می توانید تا سقف 150 میلیون تومان در سال 1400 از خدمات بستری استفاده نمایید

تعهدات بیمارستانی در طرح خانواده کمک رسان ایران تعرفه 1400 :

نوع تعهدشرح تعهدسقف تعهد
تعهدات بیمارستانی هزینه های بستری طبی و جراحی ، رادیوتراپی ، هر نوع آنژیوگرافی ( بجز چشم ) ، انواع سنگ شکن در بیمارستان ، مراکز جراحی محدود و Day Care هزینه همراه افراد کمتر از 10 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان بجز زایمان شیمی درمانی ، رادیو تراپی ، اعمال جراحی مرتبط با سرطان ، قلب ، مغز ، اعصاب مرکزی و نخاع ، دیسک و ستون فقرات ، گامانایف ، پیوند ریه ، پیوند کبد ، پیوند کلیه ، پیوند مغز استخوان ، آنژیوپلاستی و کلیه ی اعمال اینترونشنال عروق کرونر و عروق داخل مغز ( با احتساب بند 1 ). درمان و داروی بیماران خاص و صعب العلاج از محل تعهد هزینه های بیمارستانی قابل پرداخت می باشد ( بجز داروهای خوراکی در موارد غیر بستری )1.500.000.000

تعهدات پاراکلینیکی

منظور از خدمات پاراکلینیکی ، خدماتی می باشد که بیمار به صورت سرپایی اقدام به دریافت خدمات درمانی می نماید. و یا بستری بیمار کمتر از 6 ساعت در مرکز درمانی می باشد .

این تعهدات در شرکت های بیمه و طرح های مختلف آنها به سه گروه : خدمات پاراکلینیکی 1 ، 2 و جراحی های مجاز سرپایی تقسیم می گردد. که هر کدام سقف جداگانه ای برای استفاده دارند . البته بیشترین میزان استفاده از این خدمات مربوط به سقف پاراکلینیکی 1 می باشد که مربوط اقدامات عکس برداری هایی همچون ، ام ار آی ، سی تی اسکن ، سونوگرافی و … می باشد.

خدمات پاراکلینیکی در بیمه های تکمیلی شرکت های بیمه ای :

نوع تعهدشرح تعهدسقف تعهد
پاراکلینیکی 1هزینه های پاراکلینیکی گروه 1 شامل : انواع رادیوگرافی ، آنژیوگرافی سرپایی عروق محیطی و چشم ، انواع سونوگرافی ، ماموگرافی ، انواع اسکن ، ام ار ای ، پزشکی هسته ای (شامل اسکن هسته ای و درمان ایزوتوپ) دانسیتومتری ( سنجش تراکم استخوان )20.000.000
پاراکلینیکی 2هزینه های پاراکلینیکی گروه 2 شامل : انواع آندوسکوپی ، ERCP ، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی شامل نوار قلب ، انواع اکوکاردیوگرافی ، انواع هولتر مانیتورینگ ، تست ورزش ، آنالیز پیس میکر ، تیلت تست ، خدمات تشخیصی تنفسی مانند ( اسپرومتری وPFT و …) خدمات تشخیصی الکترومیوگرافی و هدایت عصبی (EMG ،NCV) الکتروانسفالوگرافی (EEG) ، خدمات تشخیصی یورودینامیک (نوار مثانه) خدمات تشخیصی و پرتو پزشکی چشم ( مانند اپتومتری ، پریمتری ، بیومتری ، پاکی متری ، پنتاکم و … ) ، خدمات تشخیصی گوش ( مانند تمپانومتری ، انواع ادیومتری و …10.000.000
جراحی های مجاز سرپاییهزینه های پاراکلینیکی گروه 3 ( آزمایش ها ) مانند : خدمات آزمایشگاهی ( به استثنای مارکرهای جنینی ) ، پاتولوژی ، تستهای آلرژیک ، ژنتیک پزشکی ( به استثنای آزمایشات ژنتیک جنین و غربالگری ژنتیک والدین )10.000.000

در بیمه تکمیلی sos کلیه تعهدات پاراکلینیکی 1 ، 2 و جراحی های مجاز سرپایی به همراه پوشش لیزیک چشم در یک سقف به عنوان تعهدات و هزینه های پاراکلینیکی قرار گرفته است . که به اصطلاح تجمیع پوشش های پاراکلینیکی گفته می شود .

هزینه های پاراکلینیکی در کمک رسان تعرفه 1400 :

نوع تعهدشرح تعهدسقف تعهد
هزینه های پاراکلینیکیسونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، رادیولوژی، انواع اسکن و سی تی اسکن، سنجش تراکم استخوان، نوار عضله و نوار عصب، پاتولوژی، گچ گیری و باز کردن گچ، اکسیزیون و رزکسیون توده، نوار مغز، اسپیرومتری، پریمتری، پاکی متری، اودیومتری، تعیین میدان دید، بیوپسی تحت گایدسونوگرافی، انواع آندوسکوپی، انواع ام.آر.آی، تست ورزش، پانسمان، اکوکاردیوگرافی، بخیه، ختنه، لیزردرمانی، سنگ شکن، لیزیک برای رفع عیوب انکساری چشم بیش از 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم.40.000.000

شاید از نظر برخی از بیمه گذاران پوشش تجمیع پاراکلینیکی مناسب نباشد و آنها با مقایسه سقف تعهدات پاراکلینیکی در قرارداد های دیگر و جمع آنها ، سقف بالاتری از خدمات را در مجموع دریافت نمایند. اما این نکته را نیز نباشد فراموش نمود که عمده هزینه درمانی ما در خدمات پاراکلینیکی و یا سرپایی مربوط به بخش پاراکلینیکی 1 یا هزینه های عکس برداری می باشد . که در بسیاری از قرارداد ها سقف تعیین شده برای آنها جوابگوی هزینه های درمانی نمی باشد . از این رو سقف مورد نظر و تعیین شده در بیمه تکمیلی کمک رسان ، پاسخگوی هزینه های درمانی بیمه شدگان می باشد .

فرانشیز

فرانشیز بخشی از هزینه های درمانی می باشد که در قرارداد ها بیمه ای ، برعهده بیمه گذار و یا بیمه شده می باشد . اما در بیمه تکمیلی ، این هزینه توسط بیمه گر پایه پرداخت می گردد. و در صورتی که دارای بیمه تکمیلی پایه نباشید . این فرانیشیز توسط شما پرداخت می گردد.

البته شما در بیمه تکمیلی خانواده sos ، دیگر نگرانی بابت فرانشیز نخواهید داشت . چراکه فرانشیز در این قرارداد صفر می باشد . یعنی شما به آسانی می توانید از خدمات این طرح بدون پرداخت وجهی از جانب خود ، به صورت کامل استفاده نمایید. کلیه پوشش ها و تعهدات این قرارداد به استثنا پوشش های دندانپزشکی فاقد فرانشیز می باشد .

اما پوشش های دندانپزشکی که در ادامه آن را بررسی می نماییم شامل فرانشیز 30 درصدی می باشد .

دوره انتظار

دوره انتظار مدتی از قرارداد می باشد که شرکت بیمه در آن مدت ، هیچ گونه تعهدی نسبت به بیمه شده و یا بیمه گذار نخواهد داشت . این مدت از ابتدای قرارداد تعیین شده و برای برخی از پوشش های پر ریسک و پر استفاده در نظر گرفته می شود .

در بیمه تکمیلی خانواده کمک رسان ، دوره انتظار برای بیماری های مزمن و هزینه های پاراکلینیکی سه ماه می باشد .یعنی شما از ابتدای قرارداد به مدت سه ماه امکان استفاده از پوشش های فوق را نخواهید داشت.

خدمات سلامت و پزشکی

علاوه بر خدمات بیمه ای ارائه شده شرکت کمک رسان در بیمه تکمیلی خانواده ، شما میتوانید از خدمات پزشکی این طرح در طول قرارداد استفاده نمایید. خدماتی از قبیل ، مشاوره آنلاین پزشکی ، خدمات پزشکی در منزل و ارسال و تهیه دارو . برای آشنایی با این پوشش ها پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به معرفی این خدمات را در وب سایت ما مطالعه بفرمایید .

خدمات دندانپزشکی

پوشش خدمات دندانپزشکی از جمله پوشش ها و تعهداتی می باشد که در بیمه تکمیلی شرکت های بیمه ای به سختی پیدا می شود. و شرکت های بیمه ای تمایلی به ارائه این پوشش ها در قرارداد های درمانی ندارند . البته در بیمه تکمیلی انفرادی شرکت های بیمه ای ازجمله بیمه سامان ، پوشش دندانپزشکی وجود دارد اما سقف تعهدات ارائه شده عملا جوابگوی هزینه های دندانپزشکی بیمه شدگان در کشور نمی باشد .

در بیمه تکمیلی Sos  طرح خانواده ، پوشش دندانپزشکی به عنوان خدماتی جداگانه به متقاضیان به صورت اختیاری ارائه می گردد یعنی هر یک از متقاضیان ثبت نامی در این طرح می توانند به اختیار یکی از دو طرح موجود خدمات دندانپزشکی را خریداری نمایید. طرح نقره ای خدمات دندانپزشکی با سقف تعهدات کمتر و طرح طلایی خدمات دندانپزشکی با سقف تعهدات بیشتر .

خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی خانواده sos– تعرفه 1400 :  

نوع طرحسقف طرح (ریال)
طرح نقره ای25.000.000
طرح طلایی55.000.000

اگرچه سقف تعیین شده این طرح نیز پاسخگوی همه هزینه های درمانی و دندانپزشکی فرد بیمه شده نمی باشد اما کاملترین سقف خدمات دندانپزشکی در بین بیمه های انفرادی و گروهی می باشد.

تعیین حق بیمه براساس گروه های سنی

حق بیمه تکمیلی خانواده کمک رسان براساس ده گروه سنی متفاوت می باشد . که حداکثر سقف سنی مجاز به ثبت نام در این طرح 60 سال می باشد . البته افرادی که سنی بیشتر از 60 سال دارند می توانند تا سنین بالاتر نیز ثبت نام خود را تمدید و ادامه نمایند.

تعرفه ها و حق بیمه های تعیین شده نیز براساس پوشش ها و خدمات ارائه شده در این طرح کاملا اقتصادی و به صرفه می باشد. جهت آشنایی بیشتر با تعرفه ها و نرخ های این بیمه نامه با ما تماس گرفته و یا فرم ذیل را تکمیل نمایید.

12345678910
0-1516-2425-2930-3435-3940-4445-4950-5455-5960-64

خدمات پشتیبانی کمک رسان

خدمات پشتیبانی بیمه خانواده sos به صورت ویژه تعریف شده است. چرا که بیمه شدگان دارای پنل کاربری اختصاصی در سایت بوده و همچنین خط تلفن و بخشی جداگانه در سازمان برای رسیدگی به نیاز ها و خدمات این افراد در نظر گرفته شده است . تا بیمه شدگان بتوانند در کلیه ساعات شبانه روز به آسانی از خدمات این شرکت بهره مند گردند.

مراکز درمانی طرف قرارداد 

کمک رسان از حیث تعداد مراکز طرف قرارداد جزء سه شرکت برتر بیمه ای در کشور قرارمی باشد اما از نظر کیفیت مراکز طرف قرارداد می توان با قاطعیت رتبه اول را کسب نماید . شرکت sos  را میتوان شرکتی با هدف ارائه خدمات برتر به مشتریان خود در نظر گرفت که اولویت اصلی خود را ارائه خدمات برتر و با کیفیت قرارداده است .

علاوه بر این ، برای بیمه شدگان بیمه تکمیلی sos  خانواده ، برخی از مراکز درمانی تنها مختص ارائه خدمات به این بیمه شدگان می باشند.و سایر بیمه شدگان شرکت های بیمه ای امکان استفاده خدمات این مراکز را ندارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این طرح و سفارش این بیمه نامه میتوانید با تکمیل فرم ذیل ، درخواست خود را ثبت نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

[elementor-template id=”1385″]

میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *