ابزار های آنلاین

بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان ایران

بیمه های مسئولیت کارفرما

قانون مسئولیت مدنی

ماده 1 – هر کس بدون مجوز قانونی عمداً یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر‌که به موجب قانون برای افراد ایجاد گردیده لطمه‌ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود‌ می‌باشد.

طبق این قانون ، اگر در نتیجه عمل مستقیم و یا غیر مستقیم شخص کارفرما ، پرسنل و یا اشخاص ثالث دچار زیان جانی و مالی گردند. پس از تایین میزان قصور شخص کارفرما توسط دادگاه ، وی موظف به پرداخت خسارت وارده به افراد مذکور خواهد بود . این میزان می تواند حداکثر تا 4 دیه یک فرد مسلمان در ماه حرام باشد که فرد یا افراد مقصر در حادثه موظف به پرداخت آن می باشند .

کافرما می تواند جهت جلوگیری از خسارات مالی احتمالی ناشی از این حوادث ، مسئولیت خود در قبال کارکنان و یا اشخاص ثالث را تحت پوشش بیمه ای قراردهد

تماس با ما

بیمه های مسئولیت کارفرما :

در این بیمه نامه شخص کارفرما ، میتواند توسط یکی از شرکت های بیمه ای دارای پروانده فعالیت از بیمه مرکزی اقدام به تهیه این بیمه نامه نمایند. این بیمه نامه در سه گروه اصلی با توجه به نوع ماهیت کاری تقسیم بندی می گردد.

  1. بیمه مسئو.لیت کارفرما مشاغل صنعتی ، خدمات و تجاری
  2. بیمه مسئولیت کارفرما پروژه های ساختمانی
  3. بیمه مسئولیت کارفرما پروژه های عمرانی
میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *