ابزار های آنلاین

بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM)

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران

موضوع بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM)

بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM) کلیه خسارات و زیان‌های وارد شده به بدنه ماشین‌آلات و تجهیزات، نظیر لودر، بولدوزر، لیفتراک، جرثقیل، گریدر، بیل مکانیکی، تاورکرین و سایدبوم که افراد به‌منظور اجرای عملیات و پروژه از آنها بهره می‌برند را تحت پوشش قرار می‌دهد. به عبارت ساده‌تر این بیمه‌نامه هر خسارتی که به دلایلی از جمله خطرات و حوادث طبیعی و … به‌غیراز موارد مستثنی رخ دهد را جبران می‌کند. این حوادث معمولاً در حین کار یا توقف ماشین‌آلات، ترانزیت در راه، هنگام احداث یا بهره‌برداری به ماشین‌آلات ایجاد می‌شوند.

ارزش تجهیزات و ماشین ‌آلات معمولاً بر اساس ارزش تجهیزات و ماشین‌آلات جایگزین نو، حقوق و عوارض گمرکی، هزینه حمل، هزینه نصب و میزان خسارت محاسبه می‌شود. دقت داشته باشید که محدوده پوشش تجهیزات و ماشین‌آلات مورد بیمه حتماً در محل اجرای پروژه و یا محل فعالیت باشد. اگر شما هم قصد صدور این بیمه‌نامه را برای تجهیزات خود دارید، با مداوی همراه باشید تا اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تری را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

مخاطبین بیمه چه کسانی هستند؟

مخاطبین این بیمه‌نامه شامل افراد زیر هستند:

  • تمامی صاحبان ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری استفاده شده در عملیات و احداث و نصب هستند.
  • مالکان و اجاره‌کنندگان این تجهیزات و ماشین آلات
  • بهره‌برداران از ساختمان، برج، سیلو، دکل، مخازن، معادن، سدها، پل‌ها، سازه‌های آبی و خاکی، راه‌ها و بزرگراه‌ها، باند فرودگاه‌ها و راه‌آهن، سازه‌های دریایی، شبکه‌های آب‌رسانی و فاضلاب، تونل، حفر چاه و عملیات حفاری
  • صاحبان تجهیزات و ماشین آلات، هنگام نصب یا احداث خطوط انتقال نفت، گاز، تلفن، برق، آب
  • شرکت‌های تولیدکننده، فروشنده و یا لیزینگ انواع ماشین آلات

کلوزها و پوشش های بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM)

از پوشش‌ها و کلوزهایی که بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM) آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد، می‌توان به مواردی از قبیل: صاعقه، انفجار، آتش‌سوزی، زمین لرزه و زلزله، زلزله دریایی، فعال شدن آتشفشان، رانش زمین، نشست، ریزش و رانش کوه یا صخره، تگرگ، یخ‌زدگی، یخ شناور، سیل، آب‌گرفتگی، سونامی، امواج دریا یا آب، طوفان، گردباد، تندباد، عدم مهارت، اجرا با کیفیت نازل، غفلت، نا آگاهی، سهل‌انگاری، خطای غیرعمد، دزدی، باران، برف، بهمن، خسارت‌های ناشی از کاربرد آب یا سایر اقدامات جهت اطفای حریق، سقوط، تصادف، واژگونی و خرابکاری غیر گروهی اشاره کرد. تمامی این حوادث طبیعی و غیرعمد مشمول این بیمه‌نامه خواهند شد.

هر بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مبلغی به‌عنوان حق بیمه اضافی یا تکمیلی، خسارات وارده به اموال مجاور و خسارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار دهد. به‌منظور تحت پوشش قرارگرفتن اموال مجاور و مسئولیت در قبال اشخاص ثالث پیوست پوشش ۳۰۲ به بیمه‌‌‌نامه لازم است و در زمان محاسبه حق بیمه، مبلغ به سرمایه اصلی بیمه‌نامه افزوده می‌شود. در ادامه باید خدمت شما عرض کنیم که پوشش خسارت‌‌‌های وارد به اشخاص ثالث تنها در محل فعالیت تجهیزات و ماشین‌آلات مشمول بیمه‌گذار می‌شود.

مدت بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری

مدت بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری حدود 365 روز یا یک سال شمسی است و این مدت می‌تواند بنابه‌درخواست بیمه‌گذار و توافق او با بیمه‌گر تمدید شود.

مدارک لازم جهت صدور این بیمه‌نامه

مدارک لازم برای صادر شدن این بیمه شامل موارد زیر است:

پرسش‌نامه تکمیل شده به همراه مهر و امضای بیمه‌گذار

لیست ماشين آلات و مشخصات و ارزش تفکیکی آن‌ها

فرآیند صدور بیمه نامه

پروسه صدور بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM) این‌گونه است که پس از تکمیل مدارک اولیه گفته شده، نرخ و شرایط مدنظر شرکت بیمه به بیمه‌گذار اعلام می‌شود و او درصورتی‌که موافق شرایط باشد آنها را تأیید کرده و به توافق با بیمه‌گر می‌رسد. بعد از بازدید کارشناسان بیمه از ماشین آلات و تأیید صحت و سلامت وسیله نقلیه و تجهیزات، امکان صدور بیمه‌نامه برای هر واحد صدور در کل کشور وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که بازدید و بررسی ماشین‌آلات، دستگاه‌ها و تجهیزات و تأیید سلامت و آنها به کمک کارشناسان فنی بیمه‌گر انجام می‌شود و انجام این کار ضروری است.

اقدامات لازم در زمان وقوع خسارت

هر فرد بیمه‌گذار هنگامی که خسارتی رخ می‌دهد، قبل یا پس از آن باید تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از توسعه زیان را انجام دهد و موضوع حادثه را طی مدت تعیین شده در بیمه‌نامه به‌صورت مکتوب به شرکت بیمه و بیمه‌گر اطلاع دهد و اعلام کند.

از مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت و اطلاع‌رسانی به بیمه‌گر می‌توان به کامل نمودن فرم مخصوص اعلام خسارت، ارائه صورت‌جلسه حادثه، ارائه برگه اظهارات اپراتور دستگاه، ارائه کپی برابر با اصل گواهینامه اپراتور دستگاه، ارائه کپی برابر با اصل مدارک مالکیت دستگاه، ارائه فاکتورهای هزینه‌های تعمیرات و سایر مدارک مهم دیگر اشاره نمود. این مدارک بر اساس نوع خسارت وارده بر بیمه‌گزار است.

نحوه دریافت خسارت از این بیمه‌نامه به این صورت است که بعد از اعلام خسارت به شکل مکتوب توسط بیمه‌گذار به بیمه‌گر، کارشناسان با تشکیل پرونده و بررسی‌های فنی لازم بر روی موضوع خسارت اعلام شده توسط بیمه‌گذار، چک خسارتی را به بیمه‌گذار می‌دهند. هنگام ارائه این چک به بیمه‌گذار او باید معرفی‌نامه معتبر و کارت شناسایی خود را به بیمه‌گر ارائه دهد. توجه داشته باشید که بازدید از موضوعات خسارت توسط کارشناسان مجرب و فنی بیمه لازم و اجباری است.

استثنائات بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM)

بر اساس قوانین درج شده در بیمه‌نامه CPM خساراتی که به دلیل ازکارافتادگی وسایل برقی یا مکانیکی ماشین‌آلات، انجماد خنک‌کننده و سایر سیالات، نقص در سیستم روغن‌کاری یا خنک کاری، فرسودگی و پارگی، خوردگی، زنگ‌زدگی و … ایجاد می‌شود، مشمول بیمه‌نامه نشده و بیمه‌گر وظیفه‌ای برای جبران آنها ندارد.

فرانشیز بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM)

فرانشیز برای بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM) در خسارات مادی شامل ده درصد از کل زیان وارده می‌شود. توجه کنید که هنگام ازبین‌رفتن کل سرمایه و یا هزینه نجات و تعمیرات، اگر خسارت بیشتر از مبلغ مورد بیمه باشد، خسارت کلی تلقی می‌شود.

خرید بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران

به‌منظور خرید و صدور این بیمه‌نامه در ابتدا لازم است تا فرم مخصوص شرکت بیمه را به‌صورت کامل پر کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان اطلاعات شما را بررسی کرده و از طرف بیمه آنلاین با شما تماس بگیرند.

سخن آخر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و قیمت بیمه CPM می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید . امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات مفید و لازم درباره بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران را به دست آورده باشید. در حال حاضر در راستای رفاه حال مشتریان گرامی و دسترسی آسان به انواع بیمه امکان صدور بیمه‌‌نامه به‌صورت تلفنی و از طریق سایت و روش غیرحضوری نیز امکان‌پذیر است. مداوی یکی از برترین مجموعه‌هایی است که به‌صورت اینترنتی به مخاطبین خود خدمات ارائه می‌کند.

یکی از مجموعه‌هایی معتبر و شناخته شده که به شما در یافتن بهترین بیمه CPM کمک می‌کند، مجموعه مداوی است. در مداوی ما پس از بررسی نیاز شما مشتری گرامی، بهترین بیمه ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاران (CPM) را از میان شرکت‌های بیمه انتخاب می‌کنیم و پس از انجام اقدامات اولیه، اقدام به صدور و ارسال رایگان بهترین بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران می‌نماییم و در زمان خسارت با دریافت مدارک مربوطه اقدام به پیگیری و پرداخت خسارت شما در سریع‌ترین زمان می‌نماییم.

ما در این مجموعه باتوجه‌به مشغله‌های مشتریان خود، بهترین و باکیفیت‌ترین بیمه‌نامه را بر اساس طرح‌های موجود در بازار بیمه‌ای، بر اساس شرایط و نیاز مشتری ارائه می‌نماییم.

میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

‫2 نظر

  • ممنون از مقاله خوبتون

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *